Главное меню .:·
Галерея .:·
Останні зміни .:·
Новинки
Прайси

Брукування території .:·

Особливе місце у ландшафтному дизайні (прибудинкової території, парку, саду тощо) займає покриття поверхні. Мощення територій, доріг, тротуарів, майданчиків має не тільки практичну функцію, забезпечуючи рух транспорту на дорогах та пішоходів на тротуарних доріжках тощо, але й велику декоративну роль, вирізняючи та індивідуалізуючи окремі спорудження, будівлі з-поміж ряду подібних, надаючи своєрідності архітектурі поверхні землі.
Як випливає із статистичних досліджень, більш як 30 % людей під час ходьби дивляться собі під ноги, а тому їм не байдужий, в тому числі, і зовнішній вигляд (візерунок, колір) покриття тротуарів і доріжок. Це й важливо тому, що поверхня землі сприймається не тільки з рівня очей людини, але й з багатьох інших центрів огляду: з вікон і балконів будинків, із плоских дахів, естакад тощо. Крім цього, покриття (фактурою, кольором) може відігравати і певну інформативну роль, полегшуючи орієнтацію в просторі, а саме: позначаючи переходи, стоянки, зупинки, зони відпочинку, торгівлі і т.д.
Безумовно, найцінніші природні матеріали – це граніт, мармур і ін., проте вони надто дорогі, особливо при масштабному будівництві. У той же час, особливу нішу у сфері мощення займає бетонна тротуарна плитка, бруківка.
Все більше будівельників, дизайнерів і домовласників зупиняють свій вибір на бетонній плитці через безліч переваг, які дає її використання. Окремі плитки з'єднуються одна з одною таким чином, що утворюють єдину поверхню, яка відразу ж може використовуватися. Більше не треба витрачати часу на очікування, поки бетон застигне або висохне. Ще однією істотною перевагою при використанні готової бетонної плитки є те, що її елементи можуть бути демонтовані й установлені в іншому місці, що значно знижує майбутні незручності, пов'язані з доглядом за плиткою. Якщо, наприклад, одна плитка робиться непридатною для використання, вона може бути легко замінена на нову. Немає необхідності міняти повністю доріжку або під'їзну дорогу, що заощаджує час і гроші.
Плитка (бруківка) виготовляється різної структури й кольору, і є відмінним матеріалом для створення привабливих пішохідних доріжок, під'їзних доріг, паркових алей, підходів до будинків і офісних будівель тощо.
Існує безліч різних варіантів бетонної плитки. Часто плитка виготовляється й поставляється під конкретні проекти. При будівництві й обробці того самого об'єкту може бути використана бетонна плитка двох і більш кольорів, яка поєднується з будівельним матеріалом або фасадом будинку, щоб вигідно підкреслити зовнішній вигляд самого будинку. Гарні доріжки на ділянці, які не заростають, не розповзаються, не провалюються й не заливаються водою, - мрія чи не кожного домовласника.


При замощенні території слід дотримуватися кількох правил:

1. Починаємо мощення, коли будівництво завершене, у гарну погоду. Найсприятливіший період для будівництва брукованих доріжок і майданчиків настає із приходом травня. Тому що ця робота вимагає сухої й теплої погоди. Тому не варто замощувати територію ранньої весни, коли ґрунт містить багато вологи, і дощової осені, особливо в період перших заморозків.
У кожному разі встановлювати бруківку слід після завершення всіх основних будівельних робіт, коли підземні комунікації прокладені й по ділянці вже не їздить техніка. Втім, це правило не поширюється на ділянку, яка має кілька в'їздів або освоюється поетапно.

2. Розробляємо план дій. Ландшафтні роботи, до яких належить і замощення доріжок, слід проводити винятково по проекту. Сьогодні є чимало посібників, що допомагають самостійно розпланувати ділянку, включаючи доріжки до будинку, гаражу, саду й інших зон. Керуватися звичайно слід побажаннями членів вашої родини й власним смаком: любите прості форми - тоді й доріжки повинні бути прямолінійними. Більш складна архітектура й стилістика саду вільних обрисів допускають звивисті доріжки. Але основна доріжка, що веде до входу в будинок, повинна чітко вказувати шлях і бути ширшою від інших.
При плануванні слід враховувати існуючий рельєф, майбутні посадки й наявну рослинність. Сучасні тенденції говорять про те, що не потрібно геть усе перекроювати й планувати ділянку, як кажуть, "із чистого аркушу": природні перепади висот, дорослі дерева можуть бути вигідно обіграні ландшафтним проектуванням.
Воду із брукованих поверхонь слід відводити. Для цього використовуються ухили, системи водовідводу (лотки, трапи, короби). Окремо слід сказати про колірну гамму мощення. Сірі й червоні відтінки найбільш популярні у мощенні. Сірий камінь - один із економічних варіантів. Додайте до нього білого або фактурного каменю, жовтого або чорного (це можуть бути смуги, окремі хаотичні вставки або інші елементи). Такі вставки можуть носити й інформаційний характер, наприклад вказувати напрямок руху.

3. Правильно готуємо основу. Це запорука якісної й довговічної служби. Усі шари слід сумлінно ущільнювати, а плити - ретельно підганяти одну до одної. Для головних доріжок і майданчиків, де буде їздити автомобіль, ретельно укладаємо основу із щебеню фракції 20-40 мм - шар 15-20 см. Попередньо на ущільнений ґрунт можна укласти геотекстиль або дорніт. Ці спеціальні матеріали, які запобігають перемішуванню щебеню із ґрунтом і захищають дорожню конструкцію від просідання з часом. На щебінь викладаємо монтажний піщаний шар товщиною не більш 5 см, а на нього укладається плитка мощення.
Для доріжок і майданчиків з пішохідним рухом замість щебеневої основи іноді влаштовують більш дешеву - піщану. Усі шари основи повинні мати ухили майбутнього покриття.
Камені мощення укладаються на монтажний шар і фіксуються ударами гумового або дерев'яного молотка. Після мощення всієї території або ділянки всю дорожню конструкцію ущільнюють механічним або ручним трамбуванням. Шви між покладеними каменями ретельно заповнюються піском. Потім підмели доріжку - і можна кликати родичів схвалювати роботу.
Краї мощення слід зафіксувати від розповзання. Для цієї мети можуть використовуватися бетонні бортові камені – поребрики чи бордюри. Для підрізання бетонних каменів користуються відрізною машинкою (типу болгарка), суворо дотримуючи при цьому правил безпеки.

4. Акуратно експлуатуємо. Дорожні покриття зі штучного каменю вимагають ретельної експлуатації. Щоб уникнути руйнування декоративного шару каменю і його лицьової поверхні не рекомендується використовувати на поверхні бруківки інструменти з металевою робочою частиною або поверхнею. У зимовий період не можна застосовувати засоби, що містять технічну сіль. Найкраще запастися дрібною гранітною крихтою. При експлуатації покриття потрібно контролювати заповнення швів на всю висоту.
Якщо дотримуватися цих чотирьох правил, бруковані доріжки й майданчика будуть довго радувати вас, ваших родичів і гостей. Бруківка є екологічно чистим матеріалом. Пропоновані плити різних відтінків, форм і фактур дозволять втілити в життя будь-які ідеї починаючого й досвідченого домовласника.

Ландшафтный дизайн - www.zagorod.spb.ru

skin | Wednesday 02 March 2011 - 15:58:11 | Comments are turned off for this item LAN_PRINT_1