Навигация .:·
Опрос .:·


Якому стилю Ви надаєте перевагу?барокко

готики

східному

модерн

хайтек hi tech

інше.Добавил skin
голоса: 32
Прошлые опросы


Бетон .:·

Бетон складається з суміші цементу, заповнювачів різної крупної і води. Пісок, щебінь, що використовуються в бетоні, повинні бути чистими, оскільки забруднення знижують його міцність.

При необхідності матеріали добре промивають. Цемент застосовують тієї марки, яка дозволяє одержати бетон потрібної міцності. Вода теж повинна бути чистою. Бетонна маса може бути різної консистенції-густини. Жорстка (як би волога земля) при укладанні вимагає сильного ущільнення; пластична (відносно густа і більш рухома) потребує меншого ущільнення; лита - це рухома маса, майже самоплив заповнююча форму. Консистенція бетонної маси залежить від кількості води, при надлишку якої вона розшаровується, а міцність бетону знижується. Якщо одночасно додавати воду і цемент, не міняючи співвідношень між ними, то міцність бетону залишається без зміни. Чим густіше маса і чим сильніше вона ущільнюється (трамбується), тим вище міцність бетону, і навпаки.

Якщо в бетонну масу покласти сталеву (залізну) арматуру, то одержимо залізобетон - більш міцний бетон.

Консистенцію бетонної маси вимірюють спеціальним металевим конусом з дуже гладкою внутрішньою поверхнею (без швів). Висота конуса 30 см, ширина в нижній підставі 20 см, у верхньому-10 див. Збоку конус має дві ручки, внизу нього укріплюють два упори у вигляді лапок або скоб, на які треба встати ногами, притискуючи конус до горизонтального майданчика (широка дошка, фанера, лист сталі або пластмаси).

Для перевірки готують бетонну масу, змочують майданчик водою, ставлять на неї конус, притискують ногами, наповнюють його в три шари по 10 см бетонною масою, кожний шар протикають 25 разів стрижнем-багнетом з круглої сталі діаметром 15 мм Таке ущільнення називається штикуванням. Наповнивши конус, зайву бетонну масу зрізають врівні з краями. Після цього конус за ручки поволі піднімають вертикально. Звільнена з нього бетонна маса починає поволі осідати, міняючи свою форму. Як тільки бетонна маса припинить осідати, поряд з нею ставлять конус, кладуть на його верхню підставу рейку і вимірюють відстань від неї до маси, що осіла, лінійкою з сантиметровими розподілами. Чим рідка консистенція бетонної маси, тим більше вона осідає, і навпаки.
Галерея .:·
Gallery1/Monuments
Скачать Размер:275x604
Останні зміни .:·
Новинки
Прайси